Wyniki Konkursu Pięknego Czytania uczniów klas III

Dnia 29 kwietnia 2021 roku w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 10 uczniów z klasy 3a, 3b i 3c – wyłonionych
w eliminacjach klasowych.

Każdy uczestnik:
– prezentował – przygotowany w domu – fragment z książki,
którą sam wybrał
– następnie musiał zmierzyć się z tekstem z wylosowanej książki, spośród propozycji przygotowanych przez Organizatora.

Uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje teksty, czytali płynnie i bezbłędnie,
oddawali emocje i nastrój utworów, czarowali słuchaczy głosem.

Równie dobrze poradzili sobie z nieznanym im wcześniej tekstem. A było to nie lada wyzwanie! Bo nie jest prosto tak „z marszu”  przeczytać dany tekst:
bez pomyłek i zacinania się, zwracając uwagę na znaki przestankowe, interpretując na bieżąco treść!

A uczestnicy konkursu potrafili to zrobić – chociaż niejeden głos zadrżał  z emocji ☺.

Ze względu na zbliżony, wysoki poziom uczestników Komisja Konkursowa miała
bardzo trudne zadanie, aby wyłonić Laureatów.

Po naradzie przyznano dwa równorzędne tytuły Mistrza Pięknego Czytania oraz dwa równorzędne Wyróżnienia wraz z nagrodami książkowymi.

Pozostali uczniowie otrzymali Dyplom uczestnictwa oraz magnetyczne zakładki do książek.

Oto Laureaci:

Iga Roman-Różynek klasa 3c –       Mistrz Pięknego Czytania

Leon Lewandowski klasa 3b  –       Mistrz Pięknego Czytania

Natalia Dąbrowska klasa 3a  –        Wyróżnienie

Marlena Piętak klasa 3c         –        Wyróżnienie

Serdeczne Gratulacje!!!

W Komisji Konkursowej pracowały p. Elżbieta Gładyszewska i p. Marta Gierszewska, a całość prowadziła p. Barbara Osiak.

Selfie z książką

Kwiecień jest miesiącem, w którym obchodzimy wiele wydarzeń związanych z książkami, między innymi Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych czytelników naszej szkolnej biblioteki
do wspólnej zabawy!
Przyślijcie swoje zdjęcie z książką: tą ulubioną, najukochańszą lub po prostu tą,
którą ostatnio czytaliście.
Wszystkie zdjęcia umieścimy w galerii na naszej stronie.

Zdjęcia wysyłajcie na adres biblioteka@osm.szczecin.pl
wpisując w temacie
„Selfie z książką”
Na zdjęcia czekamy do 15 maja.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021

Na dzień 23 kwietnia przypada ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

W tym roku Światową Stolicą Książki jest Tbilisi w Gruzji.

TUTAJ PRZECZYTASZ WIĘCEJ

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2021 Empik zaprasza do udziału w konkursie, w którym można wygrać roczny zapas książek dla dziecka,
czyli „52 fascynujące historie na 52 tygodnie roku”.

Nagrody zostaną przyznane dziewięciu laureatom w trzech kategoriach wiekowych:
do 5 lat, 6-8 lat oraz 9-12 lat.

Zgłoszenia do konkursu trwają do 27 kwietnia.

Więcej szczegółów dotyczących akcji można znaleźć na stronie
Przecinek i Kropka  na Facebooku.

Godzina dla Ziemi

Godzina dla Ziemi to światowa akcja, która rokrocznie organizowana jest pod koniec marca – w roku 2021 jest to dzień 27 marca, godzina 20.30!

W tym czasie miliony ludzi na całym świecie na godzinę zgasi światło –
w ten sposób organizatorzy akcji chcą wyrazić troskę o przyszłość środowiska naturalnego.

Czas ten ma skłonić wszystkich do refleksji na temat zmian klimatu.

W 2021 w Polsce akcja Godzina dla Ziemi odbędzie się pod hasłem #GodzinaDlaBałtyku.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać na naszej ścianie przy bibliotece.

Randka w ciemno z książką

15 lutego nauczyciele bibliotekarze zaprosili do biblioteki uczniów klas I- III na „Randkę w ciemno z książką”.

Zabawa pod hasłem „Przyjdź, wylosuj książkę i … zakochaj się w czytaniu” wywołała wśród uczniów mnóstwo emocji.
Zaś szczęśliwcom, którzy w losowaniu trafili na jedną z 18 książek – sprawiła również wiele radości.
W naszej zabawie nie było przegranych, ponieważ każdy los krył w sobie jakąś (słodką) niespodziankę!

A oto uczniowie, którzy umówili się na randki z tajemniczymi książkami. Mamy nadzieję, że randki te były udane!!!