NOWE OBLICZE BIBLIOTEKI

Nowy rok szkolny 2020/2021 mile zaskoczył czytelników biblioteki szkolnej!Przez ostatnie miesiące trwały intensywne prace nad jej modernizacją – a konkretnie – wymiana starych, „stuletnich” regałów bibliotecznych na nowe. Efekt tej pracy jest fantastyczny: od razu zrobiło się u nas nowocześniej i estetyczniej, zyskaliśmy więcej przestrzeni – zarówno dla książek jak i odwiedzających nas czytelników.

    Poza tym możemy poinformować, że trwający od lat proces komputeryzacji biblioteki szkolnej został doprowadzony do końca. Do kompleksowego zarządzania biblioteką służy nam program MOL NET+. Jest to program z dostępem on-line , działa w tzw. ”chmurze”.
Wszystkie zbiory naszej biblioteki oraz jej czytelnicy zostali już umieszczeni w elektronicznej bazie danych.
Książki zostały zaopatrzone w kody kreskowe – i teraz wypożyczamy je czytelnikom używając skanera kodów, co bardzo usprawnia nasza pracę. 

    Program Mol Net+ to wielkie udogodnienie także dla czytelników. Od teraz mogą oni przeszukiwać katalogi biblioteki oraz mieć wgląd w swoje konto.
Aby mieć dostęp do konto online MOL NET+ czytelnik musi podać jedynie swój prywatny e-mail.
Po udostępnieniu przez bibliotekarza dostępu do konta online –  czytelnik po raz pierwszy loguje się na swoje konto wpisując własny e-mail i ustawiając indywidualne hasło.
    A potem korzysta z dostępu on-line do woli!

Prosimy wszystkich czytelników o przysłanie informacji, że chcą korzystać z katalogu OPAC (w mailu należy podać imię, nazwisko i klasę).
Mail biblioteki to: biblioteka@osm.szczecin.pl